tel 721 049 334
biuro@twojpielegniarz.com

Leczenie owrzodzeń żylnych – kompresjoterapia Lublin Puławy

Terapia uciskowa nazywana również kompresjoterapią lub pressoterapią, z powodzeniem stosowana jest w leczeniu takich schorzeń jak: owrzodzenia żylne, obrzęk limfatyczny kończyn dolnych oraz zakrzepica żył kończyn dolnych.

Cewnikowanie pęcherza moczowego w domu Lublin

Cewnikowanie pęcherza moczowego polega na umieszczeniu cienkiej, elastycznej rurki (cewnika) przez cewkę moczową w pęcherzu moczowym. Cewnik pozwala na opróżnienie pęcherza z moczu. Mocz odprowadzany jest do połączonego z cewnikiem worka.

Leczenie ran przewlekłych Lublin, leczenie trudnych ran Lublin
Rany przewlekłe według różnych źródeł dotyczą około 25 % polskiego społeczeństwa(1,2). Stanowi to dość poważny problem opiekuńczy w pielęgnacji pacjenta przez rodzinę i opiekunów w środowisku domowym. Biorąc pod uwagę coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca czy otyłość oraz narastającą wielochorobowość pacjentów, problem trudnogojących się ran w najbliższym czasie będzie zdecydowanie narastał. Jeżeli weźmiemy pod uwagę zmniejszoną możliwość regeneracji ubytków skóry u pacjentów w starszym wieku, problem jakim jest leczenie ran przewlekłych staje się jeszcze bardziej poważny.

Leczenie ran trudnych, przewlekłych - refundacja opatrunków specjalistycznych

W odpowiedzi na często zadawanie pytania pacjentów, tym razem postaram się przybliżyć temat trudno gojących się ran. Przypomnę, że w swojej praktyce zajmuję się na co dzień, takimi zagadnieniami jak leczenie ran w domu pacjenta. Wizyty są realizowane na terenie miasta Lublin i okolice. Pierwszym tematem jaki poruszę na łamach swojego bloga będą zasady refundacji opatrunków specjalistycznych. W kolejnych artykułach przybliżę trochę praktycznych wskazówek w temacie – leczenia ran w domu pacjenta. 

Twojpielegniarz.com to nie tylko prywatne wizyty pielęgniarki. Na codzień współpracuję również z fundacjami, zakładami pracy, klubami sportowymi, szkołami, oraz wykonuję wizyty w ramach badań klinicznych. Współpracuję z firmami na terenie lublina i okolic, jak również na terenie całego kraju.

Zmiany w organizmie osoby długotrwale leżącej
Wiele schorzeń i urazów, wymusza pozostawanie w pozycji leżącej przez dłuższy czas. Skutkuje to wieloma niekorzystnymi zmianami zachodzącymi w organizmie osoby leżącej. Już po czterodniowym całkowitym unieruchomieniu, pojawiają się niekorzystne jego skutki, do których zaliczyć można wzrost wydalania wapnia i azotu z moczem, co odpowiada początkowej fazie demineralizacji kości oraz zapoczątkowanemu procesowi degradacji włókiem mięśniowych.

W toku rozwoju osobniczego, organizm człowieka przechodzi wiele charakterystycznych dla danego okresu zmian. Zarówno dojrzewanie człowieka, jak i jego starzenie, charakteryzuje się dużą częstotliwością oraz spektakularnością zachodzących zmian. W tym rozdziale przedstawione zostaną zmiany somatyczne postępujące w organizmie człowieka w okresie starości. Opisywane zmiany mają charakter postępowy i doprowadzają do obniżenia się sprawności organizmu.

Co najbardziej kojarzy się ze słowem opieka, troska, pomoc, pielęgnacja?
Mi przychodzi na myśl od razu jedna z moich koleżanek…
Mówiąc ogólnie i nie reklamując nikogo, chodzi mi o słowo pielęgniarka. W teorii oznacza to osobę pełną ciepła ludzkiego i empatii, pełniącą pierwszą linię opieki nad pacjentem Panią ze szpitalnych korytarzy… No tak… tylko…


Jak zacząć? Od czego? Jak się przedstawić najlepiej? Jak opisać siebie?
Pielęgniarka lublin, pielęgniarz lublin, opieka lublin czy usługi pielęgniarskie lublin, po wpisaniu w wyszukiwarce takich haseł, Waszym oczom ukarze się milion ofert pracy dla przedstawicieli mojego zawodu lub oferta moich zacnych koleżanek po fachu. [Z tego miejsca pragnę je gorąco pozdrowić].
Wpisanie bardziej fachowych haseł jak: zastrzyki lublin, opatrunki lublin czy opieka nad chorym lublin rozszerza ich ofertę…