tel 721 049 334
biuro@twojpielegniarz.com

W ramach mojej praktyki zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem iniekcji (zastrzyków) w domu pacjenta. Dzięki swojemu doświadczeniu zabiegi te wykonuje sprawnie i niemal bezboleśnie. Do najczęściej stosowanych wstrzyknięć należy zaliczyć:

Zastrzyki podskórne
- iniekcja podczas której lek zostaje wprowadzony do tkanki podskórnej. Wchłanianie tak podanego leku przebiega w sposób wydłużony. Najczęściej w ten sposób podawane są: insulina, leki przeciwkrzepliwe, witaminy …

Zastrzyki domięśniowe
- rodzaj iniekcji, w trakcie której lek zostaje podany do jednego z większych mięśni tj. mięsień pośladkowy, czworogłowy uda lub mięsień naramienny. Działanie leku zaczyna się już po około 15 minutach i jest wydłużone w czasie. Tym sposobem podawać można większość leków.

Zastrzyki dożylne
- metoda polegająca na wstrzyknięciu leku bezpośrednio do żyły. Najczęściej nakłucie wykonywane jest w okolicach zgięcia łokciowego oraz grzbietowej części dłoni, ale zastrzyk może być podany do każdej dostępnej żyły. Działanie leku jest niemal natychmiastowe. Znaczna większość leków posiada formę pozwalająca na podanie dożylne.

Kroplówki lublin Puławy

Zabieg polega na podaniu leku bezpośrednio do światła naczynia żylnego. Stosowany jest przede wszystkim w celu uzupełnienia płynów, poprawy gospodarki elektrolitowej, podania leku lub żywienia dożylnego.  Wlew kroplowy, tak zwana kroplówka, wykonywana jest na zlecenie lekarza w warunkach domowych, z zachowaniem wszystkich zasad aseptyki i bezpieczeństwa. Przez cały czas trwania zabiegu jestem obecny przy pacjencie, by dbać o Jego bezpieczeństwo i komfort. Zabieg przeprowadzony jest kompleksowo tzn. obejmuje założenie wenflonu, przygotowanie leku, podłączenie kroplówki, opiekę podczas zabiegu oraz odłączenie kroplówki.